ΚΕΡΑΜΙΔΙ ΒΑΛΤΟΥ Καιρός

Κυριακή 19 Μαΐου 2013

Παναιτωλικός- Απόλλων Σμύρνης 0-0

pan-panai-ergotelis51

Δεν τα κατάφερε ο Παναιτωλικός στο κρισιμότερο παιχνίδι του πρωταθλήματος να πάρει την νίκη και πλέον η υπόθεση της απευθείας ανόδου φαντάζει αδύνατη. Μετά το τέλος του αγώνα οι παίχτες του Παναιτωλικού αποθεώθηκαν από τον κόσμου τους, ενώ οι οργανωμένοι προσπάθησαν να μπουν στο γήπεδο, αλλά ισχυρές ομάδες των ΜΑΤ τους σταμάτησαν.
Mισή ώρα πριν την έναρξη του αγώνα και το γήπεδο γεμίζει από φίλους του Παναιτωλικού που σήμερα  αναμένεται να γίνει ρεκόρ προσέλευσης για την φετινή περίοδο.

pan-panai-apollon1Παναιτωλικός: Στεφανάκος, Μπακάκης, Ιωάννου, Κούσας, Γκόλιας, Τζούνιορ, Μουμίν, Φαβάλι, Σίσιτς, Μπελόν και Καμαρά.
Απόλλων Σμύρνης: Κοτταράς, Χατζηζήσης, Διαμαντής, Δεληζήσης, Ιασωνίδης, Ρόβας, Κατσίκης, Καμαρά, Καραμαλίκης, Μανιάς και Τσιλιγκίρης.
pan-panai-apollon2Διατητης της συνάντησης ειναι ο Γιαννης Τοπούζης από την ένωση Θράκης
Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη της Γενοκτονίας των Ποντίων
6 ΄Ατομική προσπάθεια και σέντρα του Καμαρά ο Ιασωνίδης έβγαλε την μπάλα κόρνερ
pan-panai-apollon3
Σουτ του Φαβάλι μπλόκαρε ο Κονταράς
17΄Κίτρινη κάρτα  ο Δεληζήσης για φάουλ στον Μπελόν
pan-panai-apollon4
Από μια μεγάλη στο 2λεπτο 23-24 χάθηκε για τις δυο ομάδες . Αρχικά στο 23΄ οι φιλοξενούμενοι ένα εντυπωσιακό σπριντ του Μανιά και σουτ ανάγκασε τον Στεφανάκο σε απόκρουση σε κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης στην αντεπίθεση ο Παναιτωλικός σέντρα του Σίσιτς κεφαλιά του Φαβάλι  έφυγε άουτ.
pan-panai-apollon6
42΄ Φαση διαρκείας για τον Παναιτωλικό που ξεκίνησε με επέλαση του Μπακάκη από δεξιά και ολοκληρώθηκε με άστοχο σουτ του Τζούνιορ , άουτ.
pan-panai-apollon7Τελος ημιχρόνου
Δύναμη, πάθος και ένταση είχε το πρώτο ημίχρονο στο ντέρμπι Παναιτωλικός – Απόλλωνας που τελείωσε πριν λίγο χωρίς γκολ. Ο Παναιτωλικός είναι καλύτερος, αλλά ο Απόλλωνας με σωστή αμυντική τακτική κρατά το μηδέν.
pan-panai-apollon5
pan-panai-apollon8Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου
53΄ Πρωτη αλλαγή για τον Απόλλωνα στην θέση του  Καραμαλίκη, ο οποίος καταχεικροτήθηκε από όλο το γήπεδο, πέρασε  ο Φαρινόλα
63΄Ο Παναιτωλικός κάνει την πρώτη του αλλαγή με τον Σφακιανάκη να παίρνει την θέση του Μουμίν.
65΄Εντυπωσιάκη απόκρουση του Κοτταρά σε σουτ του Τζούνιορ
pan-panai-apolon39
68΄Κίτρινη κάρτα στο τερματοφύλακα του Απόλλωνα Κοτταρά για καθυστέρηση
69΄ Κίτρινη κάρτα στον Μπελόν
70΄Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Κουτσοσπύρος θα πάρει την θέση του Φαβάλι
73΄Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα ο Τεμπερίδης πήρε την θέση τοιυ Κατσίκη
pan-panai-apolon17
77΄Μονοκόμματο σουτ του Σφακιανάκη, έφυγε άουτ
80΄Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Πασάς παίρνει την θέση του Μπελόν
84΄Φοβερό σουτ του Διαμαντή βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Στεφανάκου, στην πιο καλή ευκαιρία των φιλοξενούμενων
pan-panai-apolon16
86΄ Οι φιλοξενούμενοι ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους με τον Κύρια να παίρνει την θέση του Κατσίκη
Tελικό αποτέλεσμα Παναιτωλικός – Απόλλωνας Σμύρνης 0-0